درمان زگیل مقعدی

کلینیک زیبایی تن آرا

زگیل مقعدی از بیماری های خطرناک، آزار دهنده و مسری ناحیه مقعد است، این بیماری موجب رشد بافت های گل کلمی در اطراف دریچه مقعد می شود و باید هر چه سریع تر درمان شود زیرا که در غیر این صورت عوارض خطرناکی مانند سرطان های دهانه رحم و آلت تناسلی را در پی دارد همچنین این بیماری در زنان می تواند پیشرفت نموده و باعث رشد این بافت ها در دستگاه تناسلی یا تولید مثل و انسداد آن شود. این زگیل ها احتمالاً در ابتدا به شکل تاول یا زخم دیده می شود، ولی به مرور پیشرفت کرده و به شکل زگیل قابل مشاهده هستند.

درمان بواسیر، بدون درد و خونریزی

استفاده از لیزر به سبب ترمیم عروق خونی و عصبی موجب می شود، بیمار درد یا خونریزی را تجربه نکند. از دیگر ویژگی های لیزر درمانی می توانیم به عدم نیاز به بستری شدن در بیمارستان اشاره کنیم. زیرا این روش تنها در کمتر از نیم ساعت و در مطب پزشک انجام می شود. همچنین استفاده از لیزر نیازی به دوره نقاهت نداشته و بیمار می تواند پس از انجام آن به زندگی عادی و یا محیط کار بازگردد.

یکی از خصوصیات لیزر که برای خانم ها حائز اهمیت است، به جای نماندن اسکار و جای زخم حاصل از جراحی است. زیرا لیزر پوست شما را خراش نداده و موجب نازیبایی پوست نمی شود. استفاده از لیزر محدودیت سنی و جنسیتی نداشته و همه افراد می توانند از آن استفاده کنند.

مشاوره و ویزیت تخصصی به صورت

به همراه طرح پاییزه

چرا کلینیک تن آرا ؟!
20 % تخفیف جراحی اسلیو و بای پس در جشنواره پاییز 98

نوبت دهی سریع

یک گام تا رهایی !

کلینیک درمانی تن آرا با تکیه بر تجربه خود مفتخر است که ویزیت و مشاوره تخصصی مورد نیاز بیماران را به صورت رایگان در اختیار آنها قرار دهد.

تجهیزات مدرن

تجهیزات روز دنیا !

استفاده از برترین و بروزترین تجهیزات پزشکی روز دنیا، بکارگیری جدیدترین متد علمی در کلینیک زیبایی تن آرا

جراحان باتجربه

تجربه ، امتیاز بزرگ !

ارائه خدمات سلامت وزیبایی همراه با کادر پزشکی مجرب، متعهد و حرفه ای ، این دلیلی است که همواره بر سر زبان ها هستیم.

درمان بیماریهای آنورکتال

کلینیک تن ­آرا با داشتن سال­ها تجربه در زمینه ارائه خدمات زیبایی و سلامت آماده خدمت رسانی در کلیه زمینه­ های مرتبط بوده و با استفاده از بروزترین و برترین روش­های علمی ثابت شده سعی دارد تا سلامت و زیبایی هرچه بیشتر شما عزیزان را فراهم کرده و رضایت خاطر شما را فراهم کند.

درمان بیماریهای آنورکتال با لیزر، تحت بی‌حسی موضعی، نه بی‌هوشی عمومی و به صورت سرپایی و بدون نیاز به بستری شدن.

درمان سریع زگیل مقعدی با لیزر

کلینیک تن آرا ، به عنوان یکی از مدرن ترین و با تجربه ترین مراکز جراحی لاغری و تناسب اندام دارای بیش از 119 عمل جراحی موفق در این زمینه بوده است. با توجه به این تجربه ی گران بها کلینیک تن آرا اعلام می کند که به مراجعان محترم ویزیت و مشاوره تخصصی کاملا رایگان ارائه می گردد.حال کافی است که به منظور رسیدن به اندام ایده آل خود ، تنها با مرکز درمانی کلینیک تن آرا تماس بگیرید و زمان مراجعه خود را با کارشناسان ما هماهنگ کنید.

درمان زگیل مقعدی با لیزر

ستفاده از لیزر به عنوان روش درمانی قطعی و موثر شناخته می شود، این روش بدون احساس درد یا خونریزی انواع زگیل هایمقعدی و تناسلی را درمان خواهد نمود. لیزر زگیل های مقعدی و تناسلی در مطب و بدون تزریق بیهوشی انجام میگیرد و امکان بازگشت زگیل ها وجود ندارد و فرد به سرعت بهبود می یابد. درمان با لیزر زگیل های تناسلی می تواند  در یک جلسه و در صورت نیاز در چندین جلسه انجام شود.

این روش از طریق تابش اشعه لیزر بر روی زگیل ها انجام می گیرد، که موجب می شود، زگیل ها انرژی این اشعه را به خود جذب نموده و تبخیر شوند. این روش با کمترین میزان آسیب به پوست، بیماری شما را درمان می کند و مانع از بجای ماندن زخم چاقو بر روی پوست می شود.

مزایای لیزردرمانی زگیل مقعدی

فایده لیزر کردن زگیل تناسلی این است که قابلیت نفوذ لیزر در عمق، امکان تهاجم کامل تری را به ویروس پاپیلومای انسانی فراهم می کند و موجب شده تا لیزر درمانی، روش مورد انتخاب برای درمان افراد دارای ضعف ایمنی باشد. 

بر اساس مطالعات دانشگاه علوم پزشکی تهران، میزان پاکسازی زگیل تناسلی توسط لیزر CO2 حدود دو برابر موثر تر از کرایوتراپی در درمان زگیل تناسلی است میزان عود زگیل تناسلی در افرادی که لیزر می کنند کمتر از کسانی است که که کرایو می کنند. به عبارت ساده تر خیلی اوقات برای پاکسازی یک زگیل نیاز به دو یا تعداد بیشتری جلسات کرایوتراپی است و گاهی اصلا پاسخگو نبوده و نیاز به تغییر روش درمان هست در حالی که در درمان با لیزر در همان جلسه اول زگیل از بین خواهد رفت و عود نخواهد کرد.

متاسفانه تصور اشتباهی وجود دارد که دود ناشی از لیزر باعث پخش شدن ویروس می شود در حالی که با وجود دستگاه وکیوم که دود ناشی از لیزر را بطور همزمان به داخل خود کشیده و بعد از تصفیه توسط فیلترهای نانو، از فضای محیط کار خارج می کند این نگرانی بی مورد است. به عبارتی لیزر با استفاده ی همزمان از دستگاه وکیوم باعث انتشار و پخش شدن ویروس به دیگر نقاط بدن نخواهد شد.

علل به وجود آمدن زگیل مقعدی

ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) مسئول به وجود آمدن زگیل های مقعدی است. این ویروس می تواند از طریق تماس پوست با پوست از فرد مبتلا به فرد غیر مبتلا منتقل شود، بنابراین رابطه جنسی کامل برای ابتلا به زگیل مقعدی و تناسلی الزامی نیست و هرگونه تماس با ناحیه مقعد و ناحیه تناسلی از طریق دست یا تماس با ترشحات تناسلی می تواند موجب زگیل مقعدی شود. در طی سه ماه بعد از تماس فرد آلوده، زگیل مقعدی ممکن است در بیمار جدید خود را نشان دهد اما گاهی ممکن است بیشتر از یک سال از تماس با فرد آلوده طول بکشد تا زگیل مقعدی خود را نشان دهد. 

علائم و نشانه‌های زگیل مقعدی

شکل ظاهری و کلی زگیل‌های تناسلی همانند زگیل‌های عادی است. فقط در محل ایجاد آنها تفاوت‌هایی وجود دارد. زگیل‌های تناسلی در نواحی مخاطی بدن قادر به رشد هستند. این نواحی به شرح زیر هستند:

 • ناحیه تناسلی
 • ناحیه مقعد
 • ناحیه دهان، لب‌ها، زبان و گلو در صورتی که فرد رابطه جنسی دهانی با فرد آلوده برقرار کند امکان بروز زگیل‌ها در اطراف لب‌ها، دهان، زبان و گلوی فرد وجود دارد.
 • وجود زائده‌هایی گوشتی شکل، برجسته و سفت به شکل زگیل در اطراف ناحیه تناسلی، مقعد و دهان
 • مشاهده‌ی تک زگیل‌هایی به صورت پراکنده و ریز یا بزرگ و متراکم به شکل خوشه‌ای
 • احساس سوزش و خارش در محل زگیل‌ها
 • وجود ترشح در محل زگیل‌ها
 • وجود سایر بیماری‌های مقاربتی
 • احساس درد در هنگام ادرار کردن یا برقراری روابط جنسی

مراقبت بعد از لیزر زگیل مقعدی

 •  بعد از لیزر زگیل تناسلی ابتدا از یک پماد آنتی بیوتیک روزی دو بار بر روی محل لیزر استفاده می شود و در هفته دوم می توان از کرم های ترمیمی مثل کرم سیکالفیت استفاده کرد.
 •  در نواحی مرطوب و چین دار تناسلی مثل کشاله ران بایستی در حد مقدور منطقه لیزر شده را خشک نگه داشت. اصولا محل لیزر نیاز به پانسمان نداشته و مراقبت چندانی نیاز ندارد بویژه در مواردی که وسعت ضایعات زیاد نباشد.
Call Now Button