شقاق یا همان فیشر جزو آن دسته از بیماری های نشیمنگاهی می باشد که حتما می بایست برای درمانش اقدام کنید و در غیر این صورت اگر شدت بیشتری پیدا کند,می تواند باعث بروز مشکلات بیشتری از جمله عفونت و درد در بیمار شود.ما در این مقاله قصد داریم تا هزینه لیزر شقاق و اینکه این کار چه مزیت هایی دارد را بررسی کنیم و ببینیم که جراحی سنتی و روش های خانگی بهتر هستند یا لیزر؟ پس تا آخرین لحظه همراهمان باشید!

برخی از افراد تصور می کنند که اگر بیماری خود را نادیده بگیرند,خودش بعد از مدتی از بین خواهد رفت و نیازی به پزشک هم ندارند.واما باید بگوییم که در برخی از مواقع اینطور نیست و بعد مدتی متوجه می شوید که شدت بیماری به حدی رسیده است که حتما می بایست لیزر یا جراحی سنتی انجام دهید و دیگر روش های خانگی و دارویی پاسخگو نیستند.یک مورد دیگری هم که باید بگوییم این است که ممکن است بیماری شما از ابتدا شدت زیادی داشته باشد و به همین خاطر بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا با توجه به شرایط,بهترین روش درمان را پیشنهاد دهد.

معرفی بیماری شقاق (فیشر)

شقاق که در زبان علمی با نام فیشر شناخته می شود جزو یکی از دردناک ترین بیماری های مقعدی به حساب می آید که معمولا با درد و خونریزی همراه بوده و به مرور زمان این مشکلات بیشتر می شوند.البته میزان درد در روزهای ابتدایی بسیار کم بوده و بیشتر حالت سوزش دارد و خونریزی هم اغلب به شکل رگه های بسیار ریزی بر روی مدفوع دیده می شود (به همین خاطر است که برخی از افراد آن را با بیماری های انگلی یا عادت ماهیانه اشتباه می گیرند).به هر حال پیشنهاد ما این است که اگر یکی از این علائم را داشتید سریعا به پزشک متخصص مراجعه کنید و اصلا هم از این کار خجالت نکشید.

یکی از مواردی که باید به آن دقت داشته باشید این است که برخی از سایت ها یا شرکت های کوچک اقدام به فروش محصولات گیاهی با قیمت های 200 الی 500 هزار تومان برای درمان انواع بیماری های نشیمنگاهی می کنند که حتی ضمانت هم می دهند.اما بعد از مدتی استفاده متوجه خواهید شد که بیماری دوباره برگشته است و آنها هم می گیوند که شما رعایت نکردید و هیچ خبری هم از بازگشت هزینه نیست.شما باید بدانید که اگر چنین مواردی وجود داشتند,دیگر بیمارستان ها یا ها به هیچ عنوان جراحی یا لیزر انجام نمی دادند!

همچنین خود بیماری شقاق بر اساس شدت و مدت بیماری به دو نوع شقاق حاد و مزمن تقسیم می شود :

  • شقاق حاد : به شقاقی که بین هفته اول تا هشتم قرار دارد و فرد بیمار درد و خونریزی به نسبت کمی دارد گفته می شود.البته در این حالت بسیاری از افراد وضعیت خودشان را جدی نمی گیرند و همین باعث می شود که شدت بیماری تا حدی بالا برود که انجام کارهای روزمره ممکن نباشد.
  • شقاق مزمن : بعد از گذشت هفته 8 ام ما وارد شقاق مزمن می شویم و همانطور که گفته شد,در این مرحله شدت خونریزی و درد بیمار تا حد زیادی افزایش پیدا می کند.تنها راه درمان شقاق مزمن کمک گرفتن از لیزر یا جراحی سنتی می باشد و به هیچ عنوان نباید وقت خودتان را با روش های سنتی تلف کنید.

دلایل ابتلا به بیماری شقاق

اولین موردی که همیشه باید در نظر داشته باشید این است که تا حد امکان باید کارهایی که باعث به وجود آمدن یا تشدید بیماری می شوند را انجام ندهید.خوشبختانه این موارد در بین بیماری های مقعدی نقاط مشترک زیادی باهم دارند و شما با یک تیر می توانید چند نشان بزنید.برای مثال کسانی که ورزش های سنگین مانند بدنسازی یا وزنه برداری انجام می دهند باید در نظر داشته باشند که رژیم غذایی مملو از فیبر گیاهی و خوردن ویتامین های مختلف باعث می شوند که تا حد امکان آسیب های بافتی وارد نشود و از طرفی دیگر در اثر خوردن مکمل های مختلف,فرد دچار یبوست یا اسهال نشود.به هر حال مهمترین دلایل ابتلا به شقاق عبارتند از :

  • اولین مورد این است که افراد نباید روابط مقعدی برقرار کنند که این کار در مدت کوتاهی می تواند باعث بروز شقاق شود.البته برای جلوگیری از ایجاد مشکل یک سری راه حل ها وجود دارد که در این مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.
  • از خوردن غذاهای آماده مانند کنسروها و فست فودها خودداری کنید که معمولا از مواد اولیه و روغن های بی کیفیت تهیه می شوند.
  • پوشیدن شلوارهای تنگ و چسبناک که از مواد پلیمری ساخته شده اند به مرور زمان باعث ایجاد حساسیت و در منیجه شقاق می شوند.

هزینه لیزر شقاق چقدر است؟

این سوال برای بسیاری از افراد پیش می آید که هزینه لیزر فیشر چقدر است و اصلا چه مواردی می تواند در افزایش آن نقش داشته باشد؟ در جواب باید بگوییم که هزینه پایه لیزر از 2 میلیون تومان شروع می شود و با توجه به شدت بیماری و اینکه نیاز به ازمایش یا موارد خاص داشته باشید,افزایش پیدا می کند.البته برخی از ها از تجهیزات قدیمی و دستگاه های غیر CO2 استفاده می کنند که هزینه را کاهش می دهد و از طرفی دیگر محل زخم و احتمال انتقال عفونت هم افزایش پیدا می کند.به همین خاطر است که برای اینگونه از موارد بهتر است در های معتبر از جمله تن آرا اقدام کنید که مبادا مشکلی برایتان به وجود بیاید.