قطعا هزینه های درمانی هر بیماری برای افراد مهم است و مگر اینکه شما در سطح بسیار بالای اقتصادی قرار داشته باشید و برایتان اهمیت نداشته باشد.ما در این مقاله قصد داریم تا هزینه جراحی بواسیر با لیزر را بررسی کنیم و ببینیم که این کار از 0 تا 100 چقدر زمان می برد و از طرفی دیگر نسبت به پولی که می دهید,آیا توجیه اقتصادی دارد؟ پس تا آخرین لحظه همراهمان باشید تا به طور کال متوجه این موارد شوید.

بسیاری از افراد قبل از اینکه به سراغ لیزر یا جراحی سنتی بروند در ابتدا پکیج های مختلف گیاهی و روش های سخانگی را امتحان می کنند که ما هیچ مشکلی با این موضوع نداریم.اما باید در نظر داشته باشید که روش های سنتی تنها زمانی به کار می روند که شدت بیماری اندک باشد و در غیر این صورت تنها باعث تشدید بیماری و وقت تلفی خواهند شد.پیشنهاد ما به شما این است که قبل از هزینه کردن,در ابتدا با یک پزشک متخصص صحبت داشته باشید تا با توجه به شرایطی که دارید,بهترین روش درمان را پیشنهاد دهد.

معرفی بواسیر یا همان هموروئید

بسیاری از افراد با نام علمی این بیماری یعنی هموروئید آشنا نیستند و باید بدانید که هیچ فرقی بین بواسیر و هموروئید وجود ندارد.به طور کلی بواسیر زمانی ایجاد می شود که فشار زیادی به رگ های اطراف مقعد وارد می شود و اگر کاری برای درمان این مشکل نکنید,یک نوع بافت اضافه و افتاده به وجود می آید که تنها راه درمانش استفاده از لیزر یا جراحی سنتی می باشد.البته این بافت اضافه معمولا در بواسیر داخلی دیده می شود و در هنگام نشستن یا انجام فعالیت سنگین از مقعد بیرون می زند.یک نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که گاهی مواقع افراد به شکل مادر زاد فشار درون شکمی بالایی دارند و این مورد باعث بروز یک سری مشکلات از بواسیر می شود که تنها راه درمانش استفاده از لیزر است و بعد از آن هم باید مواردی که پزشک می گوید را به خوبی رعایت کنید که بیماری دوباره باز نگردد.

بواسیر داخلی

بواسیر داخلی در داخل دیواره مقعد تشکیل می شود و معمولا در روزهای ابتدایی قابل تشخیص نیست و تنها کمی خونریزی دیده می شود که آن هم به شکل رگه هایی بر روی مدفوع بوده و برخی از افراد آن را با سایر بیماری ها از جمله شقاق یا موارد انگلی اشتباه می گیرند.نکته مثبتی یا حتی منفی در رابطه با هموروئید داخلی این است که در اغلب مواقع بدون درد بوده و فرد می تواند کارهای روزمره خودش را بدون مشکل انجام دهد (البته گاهی مواقع دیده شده است که افراد اهمیت چندانی به این مشکل نمی دهند و بعد از مدتی متوجه می شوند که بیماری شدت زیادی پیدا کرده است).

بواسیر داخلی بر اساس شدت و علائمی که دارد به 4 گروه مختلف تقسیم می شود که پزشک به شما می گوید دقیقا در کدام حالت قرار دارید.برای مثال هر چقدر که جلوتر بروید مقدار خونریزی و بافت بیرون افتاده شدت بیشتری پیدا می کنند و به همین خاطر است که می گوییم نباید معطل کنید!

بواسیر خارجی

نوع بعدی بواسیر خارجی است که به راحتی و با یک نگاه قابل تشخیص بوده و شما می توانید از مواد مختلف مانند پمادها برای کنترل بیماری استفاده کنید.البته بواسیر خارجی برعکس نوع داخلی بوده و درد به نسبت زیادی را به بیماری منتقل می کند و از طرفی دیگر خونریزی ندارد.اگر یک روز متوجه شدید که بواسیر شما خونریزی و درد را با هم دارد,باید سریعا به پزشک مراجعه کنید که مبادا عفونت کرده باشد یا اینکه هر دو نوع بواسیر را به شکل همزمان داشته باشید.خوشبختانه در رابطه با درمان این دو بیماری اصلا جای نگرانی نیست,چرا که هر دو با کمک لیزر در مدت 30 دقیقه به طور کامل از بین خواهند رفت و تنها باید یک سری نکات ساده را رعایت کنید که دیگر چنین مشکلی برایتان به وجود نیاید.

هزینه جراحی بواسیر با لیزر چقدر است؟

این مورد را از همان ابتدا بگوییم که هزینه لیزر بستگی به موارد مختلف از جمله شدت و نوع بیماری دارد.گاهی مواقع هم نیاز است که یک یا دو آزمایش قبل از جراحی انجام شود که مبادا مشکلی در حین لیزر به وجود بیاید.اما به طور کلی هزینه لیزر بواسیر از 2 میلیون تومان در حالت پایه شروع می شود و ممکن است تا 5 میلیون تومان هم ادامه داشته باشد.البته قبل از لیزر پزشک شما را معاینه کرده و با توجه به آن تعرفه را اعلام می کند.از طرفی دیگر به شما پیشنهاد می کنیم که بلافاصله بعد از متوجه شدن بیماری برای کنترل آن یک سری موارد را از جمله مصرف سبزیجات (حاوی فیبر زیاد) و فعالیت در طول روز را در نظر داشته باشید تا زمانی که لیزر کنید!

جراحی یا لیزر؟ کدام بهتر است!

قطعا این سوال برای بسیاری از شما به وجود می آید که کدام یک برای شما مناسب تر است؟ در این جا می خواهیم یک مقایسه کوتاه از این دو داشته باشیم تا شما دوستان بتوانید بهتر تصمیم بگیرید!

مزیت های لیزر :

 • در لیزر درمانی از بی حسی موضعی استفاده می شود و نیازی به بیهوشی نیست.
 • کل زمان مورد نیاز برای لیزر حدود 20 الی 30 دقیقه است و نیازی نیست چند ساعت زیر تیغ جراحی باشید.
 • در این روش از لوازم مختلف استفاده نمی شود و تنها لیزر کاربرد دارد,به همین خاطر احتمال عفونت بافتی وجود ندارد.
 • دوره نقاهت بعد از لیزر 1 – 2 روز می باشد و بعد از آن فرد می تواند به کارهای رومزه خود برسد.
 • در طول لیزر فرد به هیچ عنوان درد و خونریزی نخواهد داشت و از این رو یک انتخاب مناسب برای کودکان و خانم ها به حساب می آید.
 • به دلیل اینکه ناحیه بیماری به طور کامل از بین می رود,احتمال بازگشت بیماری وجود ندارد.

معایب لیزر :

 • هزینه تمام شده نسبت به جراحی سنتی بیشتر است.

مزیت های جراحی سنتی :

 • هزینه تمام شده این کار (در بیمارستان انجام می شود) نسبت به لیزر کمتر است.

معایب جراحی سنتی :

 • دوره نقاهت بعد از عمل بین 15 الی 30 روز می باشد و برای افراد شاغل انتخاب خوبی به نظر نمی رسد.
 • خود عمل حدود 2 ساعت زمان می برد.
 • در طول و بعد از عمل بیمار معمولا درد زیادی را باید تحمل کند.
 • برخی مواقع ممکن است در اثر اشتباه پزشکی,آسیب بافتی ایجاد شده و فرد دچار بی اختیاری مدفوع شود.

منبع : تن آرا