شاید برایتان این سوال به وجود بیاید که چرا ما چنین مقاله ای نوشتیم؟ در جواب باید بگوییم که بسیاری از دوستان به دنبال روشی برای درمان بواسیر با سرکه (سیب) بودند و ما هم خواستیم این صفحه را آماده کنیم که شما عزیزن بتوانید با اطلاعات بیشتری اقدام و یک موقع وقتتان تلف نشد.البته از همان ابتدا بگوییم که معمولا روش های سنتی و خانگی برای مواردی به کار می روند که فرد می خواهد تا حد امکان از پیشرفت بیماری جلوگیری کند یا اینکه شدتش به حدی کم است که نیازی به لیزر و جراحی ندارد.پس در ادامه همراهمان باشید تا بیشتر با بواسیر و سرکه اشنا شویم!

بواسیر در زبان علمی با نام هموروئید شناخته می شود و می توان گفت که یکی از شایع ترین بیماری های دنیا به حساب می آید و هر کسی با هر جنسیتی در معرضش قرار دارد.همچنین یک سری از بیماری های نشیمنگاهی دیگر از جمله شقاق وجود دارند که شباهت بسیار زیادی به بواسیر دارند و ممکن است برخی افراد آنها را با یکدیگر اشتباه بگیرند.به هر حال دلیل اصلی ایجاد بواسیر این است که فشار زیادی به رگ های اطراف ناحیه مقعدی وارد می شود و این فشار هم به مرور زمان تورم و التهاب ایجاد می کند! به همین خاطر است که پزشکان می گویند نباید برای مدت طولانی یکجا بشینید یا حتی برعکس! بهتر است بعد از هر 1 ساعت حداقل 5 دقیقه راه بروید تا جریان خون به درستی در نواحی تحتانی بدن حرکت کند و شما دوستان دچار آسیب نشوید.

انواع بواسیر (هموروئید) و روش درمان آنها

بواسیر را بر اساس محل به وجود آمدن به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم می کنیم که خوشبختانه با کمک روش های جدید امروزی دیگر نیازی به نگرانی نیست و می توان در مدت 20 الی 30 دقیقه هر دو نوع را به طور کامل از بین برد که البته این کار تنها با لیزر میسر است (بدون داشتن درد و خونریزی).در بواسیر داخلی معمولا افراد دچار خونریزی می شوند و البته این خونریزی در روزهای ابتدایی به حدی کم است که ممکن فرد متوجه اش نشود یا فکر کند که بیماری انگلی دارد و از طرفی دیگر بدون درد بودنش باعث شده که افراد چندان مشکل را جدی نگیرند و تا زمانی که وضعیت قابل تحمل است به کارهایشان ادامه می دهند.

اما در بواسیر داخلی قضیه به طور کامل متفاوت بوده و فرد در هنگام نشستن یا حتی حالت عادی یک نوع سوزش و درد را بهم حس می کند که بعد از گذشت چند روز اگر کاری برایش انجام ندهد,شدتش بیشتر شده و به جایی می رسد که از درد به خود می پیچد.پیشنهاد ما این است که بیماری را در مراحل ابتدایی درمان کنید که دچار مشکل جدی نشوید یا اینکه محل زخم عفونت نکند.از طرفی تشخیص بواسیر خارجی نسبت به نوع داخلی کار راحت تری بوده و اگر هم بخواهید از مواد و پمادهای مختلف برایش استفاده کنید مشکلی نیست و به تنهایی می توانید انجامش دهید.

درمان بواسیر با سرکه (سیب)

کمک گرفتن از سرکه سیب برای درمان بیماری بواسیر یکی از روش های سنتی و به نسبت کارسازی است که سالهاست افراد استفاده می کنند و فقط نباید خیلی به آن امیدوار باشید! چرا که معمولا روش های خانگی در کنار یکدیگر می توانند کارساز باشند و به تنهایی قدرت این را ندارند که بیماری را از بین ببرند.برای مثال در کنار سرکه سیب می توانید ملین مصرف کنید (مانند روغن زیتون) و داخل تشت آب گرم بشینید که همگی یک سری مزایای خاص خودشان را دارند.برای شروع درمان می توانید کارهای زیر را انجام دهید :

  • یک تکه پنبه را به آرامی با سرکه سیب آغشته کنید و سپس بر روی محل بیماری به مدت چند دقیقه قرار دهید.البته این کار ممکن است باعث درد و سوزش در زخم شود و اگر تحملش را ندارید می توانید انجام ندهید!در نظر داشته باشید که قبل از این کار,می بایست محل بواسیر را با آب و دستمال تمیز پاک کنید.

سوال : آیا سرکه معمولی تاثیر دارد ؟ 

در حال حاظر هیچ تستی برای استفاده از سرکه انگور انجام نشده است و پیشنهاد می کنیم که شما هم وقتتان را با این کار هدر ندهید.چرا که ترکیبات این دو متفاوت بوده و به همین خاطر ممکن است به نتیجه مورد نظر نرسید!

همه چیز درباره سرکه سیب

سرکه سیب یکی از مواد خوراکی است که در طبابت هم کاربرد بسیاری دارد و حتی برخی از مواد گیاهی لاغری هم از این ماده استفاده می کنند.برای مثال خانم ها و آقایانی که به دنبال کاهش وزن هستند,می توانند روزانه مقداری سرکه سیب مصرف کنند که بستگی به نظر مربی دارد و نباید در خوردنش زیاده روی شود.به طور کلی سرکه سیب انقدر خواص دارد که نمی توانیم تمام آنها را در این مقاله قرار دهیم,اما برخی از مهمترین آنها عبارتند از :

  • از بین بردن دل درد در مدت بسیار کوتاه که به دلیل یبوست یا مسمویت به وجود می آید.دلیلش هم وجود مواد ضد باکتریایی و ویروسی است!